close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
خیار گوجه فرنگ بادمجان اقسام گوناگون دارد. میوه‌اش درشت و سبز یا سفید

علوم زمین و توسعه

GIS یک علم است نه یک نرم افزار

خیار گوجه فرنگ بادمجان

خیار گوجه فرنگ بادمجان

 اقسام گوناگون دارد. میوه‌اش درشت و سبز یا سفیدرنگ است و آن را خام خورند بوته آن مانند بوته خربزه است . خیار گیاهی است از گیاهان گلدار، از رده دولپه ای ها، از گیاهان یکساله جالیزی، از خانواده کدوئیان براي كشت در گلخانه بايستي از واريته هاي بكزرا يا پارتنوكارپيك خيار استفاده شود كه در آنها گل نر وجود نداشته و گلهاي ماده بدون عمل گرده افشاني ولقاح توليد ميوه مي كنند .

 بیست تا بیست و پنج درجه سانتی گراد حرارت اپتيمم براي خيار گلخانه اي و رطوبت اپيتمم 65%-60%   مي باشد. EC آب مورد استفاده براي خيارگلخانه اي بايستي حدود 1-0.8 ميلي موس بر سانتي متر بوده  آبهایي با Ec بيشتر از 2 ميلي موس بر سانتي متر براي كشت گلخانه اي مناسب نمي باشند . همچنين بهترين PH خاك 7-6 بوده و مقدار Ec محلول خاك نيز نبايستي از 2 ميلي موس بر سانتي متر تجاوز كند .

 

 

يكي از محصولاتي كه در كشت گلخانهاي صيفي جات مورد توجه قرار گرفته است، خيار تيريپلوئيد ميباشد كه هر بوته آن در يك دوره كشت به طور متوسط بيش از بيست و دو كيلو گرم محصول توليد مينمايد . بذر اين خيار هيبريد بوده و خيار حاصله پارتنوكارپ  بدون تخم و قلمي خواهد بود.  به دليل مسدود بودن محيط ، كنترل شرايط اقليمي از قبيل دما و رطوبت و همچنين آفات و امراض به راحتي مقدور بوده و دوره رشد محصول حدود شش ماه به طول مي انجامد . در اين دوره محصول هر سه روز يك بار قابل چيدن است.

 

گوجه فرنگی

     گوجه ‌فرنگى ابتدا به ‌عنوان گیاه زینتى در باغچه ‌ها مورد استفاده قرار گرفت و به نام سیب طلایى یا سیب عشق معروف شد. مصرف گوجه ‌فرنگى به‌ عنوان نوعى سبزى از قرن نوزدهم میلادى به بعد شروع شد و بعد از جنگ جهانى اول به ‌تدریج بر مصرف آن اضافه شد، ‌طورى که امروزه به صورت خام و پخته یا به ‌صورت سس و رب موارد استعمال زیادى دارد.

بررسی تركیبات و مواد موجود در گوجه فرنگی نشان می دهد كه درمیوه ی گوجه فرنگی رسیده، گلوكز، فروكتوز، ساكاروز و تقریبا تمام آمینواسیدهای اصلی به استثنای ترپتوفان وجود دارد.

اسید آلی اصلی و عمده ی موجود در گوجه فرنگی، اسید سیتریك است. اسیدیته ی میوه به تدریج از مرحله ی سبزی به طرف قرمز شدن افزایش می یابد و حداكثر آن، موقعی است كه قرمز شدن و رنگ عوض كردن آن آغاز می گردد و پس از آن رو به كاهش می گذارد. ماده ی رنگی اصلی و عمده ی گوجه فرنگی كاروتنوئید، بتاكاروتن  و لیكوپن می باشد. حداكثر مقدار كاروتنوئیدها در حالتی است كه گوجه فرنگی در زیر تابش مستقیم نور رشد می كند.

بيماريهاي فيزيولوژيكي گوجه فرنگي
بيماري
Edemaاين اختلال به شكل رشد بافت كالوس مانند سبز رنگ روي سطوح تحتاني و فوقاني برگ مشخص مي شود. در سطح برگ در اثر بزرگ شدن اين عارضه پارگي بوجود مي آيد.در شرايط خاك گرم و هواي خنك فرايند تعرق ضعيف مي شود و اين اختلال در نتيجه ادامه فشار ريشه با حركت دادن آب به سمت بالا در داخل گياه بوجود مي آيد. افزايش طولاني مدت رطوبت نسبي شرايط را براي اين اختلال مساعد مي سازد.
كنترل : تهويه صحيح گلخانه و حفظ رطوبت خاك در حد مناسب موجب كاهش شدت اين عارضه مي شود.
.

غني سازي گاز دي اكسيد كربن ( گاز كربنيك ) گلخانه
غني سازي هواي گلخانه با دي اكسيد كربن موجب رشد بهتر گياه ، كوتاهتر شده دوره رويش و كيفيت برتر محصول مي شود. هواي بيرون گلخانه حدود
ppm 320 دي اكسيدكربن دارد. در داخل گلخانه ، حتي در گلخانه تهويه دار ، دي اكسيد كربن گلخانه بطور سريع توسط گياه در حال رشد فعال تخليه مي شود.
گاز دي اكسيد كربن را بايد از طريق منابع مصنوعي ، با سوزاندن گاز طبيعي ، پروپان، نفت سياه ، خاك اره ، يا گرد زغال يا از منابع دي اكسيدكربن مايع براي حفظ توليد در سطوح بالا جايگزين نمود.

خاك محيط رشد ونمو ريشه گوجه فرنگي مي باشد و از اين محيط گوجه فرنگي آب و عناصر غذايي مورد نياز خود را جذي مي كند.

خاك و كود دهي : گوجه فرنگي در انواع خاكها رشد مي كند اما خاك خوب براي گوجه فرنگي بايد زهكش خوبي داشته باشد. در خاك هاي شني گوجه فرنگي زود مي رسد اما براي توليد اقتصادي و پر محصول خاك هاي سيلت يا رسي لوم بسيار بارور را در نظر مي گيرند.

PH مطلوب خاك براي گوجه فرنگي 5/6-6 مي باشد. گوجه فرنگي بواسطه رشد سريع وطول دوره رويش طولاني نياز آن به مواد غذايي زياد است. براي توليد يك تن ميوه ، گوجه فرنگي 5/1 تا 5/3 كيلوگرم ازت ، 2/0 تا 5/1 كيلوگرم فسفر ( 502P ) و 3/2 تا 5/5 كيلوگرم پتاسيم ( O2K ) از خاك خارج مي سازد.

بادمجان   Eggplant  با نام علمی  Solanum Melongena

اين گياه كه بعربي بادنجان ناميده مي شود گياهي است يكساله و داراي ساقه نسبتا ضخيم و پوشيده از كرك. ارتفاع ساقه آن تا 70 سانتيمتر مي رسد . برگهاي آن بيضي شكل با نوك باريك و گلهاي آن بنفش رنگ است  ميوه اين گياه دراز و باريك و يا گرد ، برنگهاي بنفش ، سياه ، زرد و سفيد ديده مي شود .

 

بادمجان متعلق به خانواده سيب زميني است از زمانهاي بسيار قديم در هند كشت مي شده است و از آنجا به نقاط ديگر جهان راه يافته است . چين از قرن نهم هجري شروع به كشت و زرع آن كرد . تجار انگليسي اين گياه را در قرن هفدهم ميلادي از گينه ودر انگلستان كردند و آنرا بنام كدوي گينه اي ميناميدند .

بادمجان در تمام مدت سال وجود دارد و در آمريكا ، ايالات فلوريدا ، تگزاس ، لويزيانا و نيوجرسي بيشتر محصول بدمجان آمريكا را كشت مي كنند .

بادمجان گیاهی است یكساله و دارای ساقه نسبتا ضخیم و پوشیده از كرك که ارتفاع ساقه آن تا 70 سانتیمتر می‌رسد.  برگهای آن بیضی شكل با نوك باریك و گلهای آن بنفش رنگ است.  میوه این گیاه دراز و باریك و یا گرد است که برنگهای بنفش، سیاه، زرد و سفید دیده می‌شود. بادمجان انواع مختلفی دارد که یکی از معروفترین آنها به شکل گلابی می‌باشد.پوست آن براق و رنگ آن بنفش پررنگ می‌باشد در حالیکه گوشت آن به رنگ کرم است.

 فواید مصرف بادمجان

بادمجان علاوه بر داشتن ویتامینها و مواد معدنی گوناگون، شامل مواد گیاهی مهمی‌می‌باشند که فعالیتهای آنتی‌اکسیدانی دارند و همچنین  فیتونوترینت ها که شامل ترکیباتی فنولیکی  مانند اسید کافئیک و کلروجنیک و همچنین فلئونیدهایی نظیر نیاسین می‌باشد.

محققان بر روی ماده گیاهی آنتوسیانین به نام نیاسین کار می‌کنندکه بر روی پوست بادمجان وجود دارد. نیاسین آنتی اکسیدانی قوی و تمییز کننده رادیکالهای آزاد می‌باشد که از پوسته سلولها در مقابل تخریب جلوگیری می‌کند. در مطالعه بر روی حیوانات، مشاهده نموده اند که نیاسین پیدا شده از لیپیدهای (چربی) موجود در پوسته سلولها محافظت می‌کند. پوسته سلولها معمولاً از چربیهایی تشکیل شده است که مسئول محافظت از سلولها در مقابل رادیکالهای آزاد می‌باشد و به مواد مغذی کمک می‌کنند که وارد سلول شوند واز هدر رفتن آنها جلوگیری می‌کنند و از طریق مولکولهای پیام رسان متوجه می‌شوند که سلولها چه نوع فعالیتی را باید داشته باشند.


+ نوشته شده در19 / 11 / 1395ساعت 1:23توسط GIS&RS | | تعداد بازدید : 22

مطالب قبلی

» دریافت رایگان ارزدیجتال ملی
» ‌قانون مربوط به اصلاحات اراضي ‌مصوب 24 اسفند ماه 1338 ‌فصل اول - تعاریف
» کسب درامد از اولین سایت ارز دیجیتالی ایرانی
» نقشه های GIS حوزه آبخیز رودخانه شاهرود چای
» نقشه های GIS حوزه آبخیز رودخانه گلپایگان
» پایان نامه مدل‌سازی حوادث بحرانی مترو شهر تبریز در محیط GIS مطالعه موردی: خط 1 مترو
» کتاب سنجش از دور حرارتی
» مدل های رقومی ارتفاع 12.5 متری
» رنگ خاک
» آبخيزداري 2
» اهمیت زهکشی و استفاده بهینه از
» اشکال فرسایش بادی
» پدیده جهانگرمایی
» Thermal Remote Sensing in Land Surface Processes
» دانلود نرم افزار آرک هیدرو ArcHydroTools
» دانلود رایگان فیلم آموزشی سنحش از دور دکتر ولیزاده
» دانلود نقشه GIS کاربری اراضی، کیفیت مصالح، تراکم ساخت، مساحت قطعات شهر بجنورد
» دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی
» منابع آزمون دکتری سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی
» مقطع دکتری رشته سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی
» سنجش از دور راداری
» از کدام تصاویر ماهواره ای می توان DEM استخراج کرد؟
» مقایسه تصاویر لندست ۸ و ۷
» تفاوت DEM، DTM، DSM چیست؟
» مدل رقومی زمین (DTM) چیست؟
» سنجش از دور حرارتی
» کاربرد های سنجش از دور

صفحات وبلاگ

جلوگیری از کپی کردن مطالب