close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کامل‌ترین منبع کسب درآمد با کوادکوپترها

علوم زمین و توسعه

GIS یک علم است نه یک نرم افزار

کامل‌ترین منبع کسب درآمد با کوادکوپترها

تو این مقاله می‌خوام در مورد راه‌ها و نحوه کسب درآمد با استفاده از پهپادها یا کوادکوپترها رو براتون توضیح بدم. فرصت‌های شغلی‌ بسیار زیادی وجود داره که شما بتونید از کوادکوپتر استفاده تجاری کنید. من عموم این راه هارو بهتون میگم فقط اینکه چقدر میخواین پول دربیارید بستگی داره کدوم انتخاب رو داشته باشید، چون همیشه یه قانونی‌ درتجارت وجود داره، و اونم اینکه هرچقد کاری که می‌کنید راحت تر باشه درآمدش کمتر و رقابت هم توش بیشتره و بر عکس اگه کمتر کسی‌ قادر باشه کاری رو که شما با کوادکوپتر می‌کنید رو انجام بده خوب بدون شک راحت تر بازار رو دست خودتون میگیرد. کوادکوپتر‌ها در کّل موضوع جدیدی هستن و هرکدوم از موارد زیر رو برای کسب درآمد خودتون انتخاب کنید احتمال موفقیتتون خیلی‌ زیاد هستش. خبر خوب اینکه شما میتونید بیشتر مهارت‌های لیست شده در این مقاله رو در صفحه دانشکده کوادکوپترها بصورت آنلاین و کاملا کاربردی آموزش ببینید و برای کسب و کارتون از همین فردا شروع کنید. من از فرصتهای خیلی‌ ساده تر شروع می‌کنم و همینطور که میریم پائین از فرصتهای بزرگ تر میگم که البته سرمایه بیشتری لازم داره و راه انداختنش هم کمی‌ زحمت بیشتری می‌خواد و نیروی متخصص تر. راستی‌ این نکتهٔ مهم رو بگم که راه‌های که بهتون پیشنهاد میدم رو از قوه تخیل من نیست، اینا موقعیتهای جدیدی هستن که شرکت‌های زیادی دارن هروز تاسیس میشن تا این فعالیت هارو بکنن و و در حال حاضر تو این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری کردن. 

تصویر برداری از مراسم عروسی‌

یه راه ساده برای کسب درآمد با کوادکوپتر اینه که تصویر برداری از مراسم عروسی‌ رو انجام بدید، خوب اونایی که سالهاست تجربهٔ فیلمبرداری عروسی‌ دارن خیلی‌ راحت تر می‌تونن کوادکوپتر رو هم به تجهیزاتشون اضافه کنن که خودش یه مزیت می‌شه در مقابل رقبا، ولی‌ اگه شما تجربه تو این زمینه کاری ندارید، میتونید با این شرکتها شراکت کاری راه بندازید. الان این زمینهٔ کاری بازار خیلی‌ داغی‌ داره، بهتره اگه اینکار رو میخواین بکنید زود اقدام کنید، تا وقتی‌ که برای همه جذابیت داره. 

DCIM109MEDIA

شرکت تبلیغاتی

یکی‌ دیگه از راههای کسب درآمد با کوادکوپترها تأسیس شرکت تبلیغاتی هستش، . حالا این تبلیغات می‌تونه، فیلمبرداری از زمینها و یا خونه‌هایی‌ باشه که واسه فروش گذاشته شدن. تبلیغات تلویزیونی یا اینترنتی، شرکتی و ده‌ها مورد دیگه که میتونید از مزیّت تصویر برداری هوایی تو این کار بهره ببرید، یا با شرکت‌های تبلیغاتی همکاری کنید.

برای آموزش نحوه تصویر برداری سینمایی و حرفه‌ای با جدیدترین متد‌های روز اینجا رو کلیک کنید

 

ad drone

اجاره پهپادها

اجاره پهپادها برای خدمات هوایی یکی‌ از راه‌هایی‌ هست که به زودی میتونید از این راه درآمد کسب کنید. به این صورت که شما کوادکوپتر و خلبان با تجربه شرکتتون رو برای یک مدت کوتاه یا یه پروژه خاص اجاره میدید. حالا این اجاره دادن میتونه به شرکتهای خصوصی یا دولتی باشه که به تصویر برداری هوایی احتیاج دارن، به ورزشکارانی باشه که از شما میخوان که ازشون در حالی‌ که دارن فعالیت ورزشی می‌کنن فیلم و عکس تهیه کنید، یا اصلا (اینو به شوخی‌ میگم) یکی‌ خرش تو کوه گم شده می‌خواد شما واسش پیدا کنید. خوب خیلی‌ ساده بگم خیلی‌‌ها هستن یا احتیاج دارن یا علاقه دارن اینکه تصویر برداری هوایی رو داشته باشن ولی‌ نمیخوان واسه یه مدت کوتاه یا موقت مجبور شن که بخاطرش برن کلی‌ هزینه کنن کوادکوپتر بخرن و بعد آموزش ببینن فقط بخاطر اینکه به این تصویر برداری یک یا دو روز احتیاج دارن، پس اونا مطمئناً به کسایی مثل شما که اجاره میدید احتیاج دارن.

آموزش

شاید براتون جالب باشه که بدونید، الان دانشگاه استفاده از کوادکوپترها هم تاسیس شده، یکی از راه‌های ایجاد درآمد تأسیس موسسه و شرکت‌های آموزش استفاده از پهپاد‌ها بصورت تخصصی هستش. شما میتونید با توجه به کاربردهای مختلف کوادکوپترها کلاس‌های آموزشی برگزار کنید و در آخر یکی‌ مدرک فارغ تحصیلی‌ از موسسه خودتون بهشون ارائه بدید. یا حالا زیاد سختش نکنم، آموزش خیلی‌ ساده بدید به همین شرکت‌های کوچکی که میخوان از کوادکوپتر استفاده کنن، مثلا همون شرکت‌های خدمات فیلمبرداری عروسی‌.

drone university

خوب از اینجا به بعد می‌خوام یذره فنی‌ تر صحبت کنم، واسه اینکه فرصت‌های کاری رو تو این زمینه بهتر متوجه بشید، خیلی‌ کوتاه می‌خوام بگم که چه نوع دوربینها و حسگر‌هایی‌ روی کوادکوپترها نصب می‌شه، و از چه نرم‌افزار و قابلیت‌هایی‌ میتونید استفاده کنید. بعد به همون نسبت راه‌های کسب درآمد و شرکتهایی که تو این زمینه میتونید داشته باشید رو توضیح میدم.

دوربینها و حسگرها

دوربینهای زیادی می‌شه به کوادکوپترها نصب کرد، ولی‌ توجه داشته باشید که بعضی‌ از این دوربینها سنگین هستن مثل دوربینهای “دی اس‌ ال‌ عار” که برای فیلم و عکسهای حرفه‌ای طراحی شدن و بیشتره کوادکوپترها برای حمل این دوربینها ضعیف هستند نمی‌تونند بلند کنن، یا اگه بلند کنن مدت پروازشون شدیدا کاهش پیدا می‌کنه. برای همین معمولا این دوربین هارو به پهپاد‌های قوی تر میبندن، مثل هگزا کوپترها یا اکتا کوپترها.

دوربینهای دی اس‌ ال‌ عار – DSLR Camera

دوربینهای گرمایی – Thermal Camera

دوربینهای چند طیفی و مادون قرمز – Multi-Spectral and NIR Camera

دوربینهای دید در شب – Low Visibility Camera

حسگرهای بویایی – Tetracam Mini-MCA

نرم افزار ها

نقشه سه بعدی – 3D Mapping : کوادکوپتر با استفاده از دوربین قادر هستش که در یک نقطه یا محل پرواز کنه، و عکسهای زیادی تهیه کنه و با استفاده از نرم‌افزار‌هایی‌ که الان موجود هستش میتونید اون عکسهارو تبدیل کنید به یه نقشه‌ سه بعدی.

3d mapping drone

نقشه ژئو رفرنس شده  – Georeferenced mapping : این همون نقشه‌ای یه که تو گوگل می‌بینید، نقشه از اجسام واقعی‌ تشکیل شدن، مثلا درختها، خیابونها، کوه‌ها و غیره، عکس برداری‌های هوایی رو میتونید تبدیل کنید به اینگونه نقشه ها.

georeference drone

جی‌ آی‌ اس‌ –  GIS (جئوگرافیک اینفورمیشن سیستم – Geographic Information System):  در کنار عکس برداری‌های هوایی از “جی‌ آی‌ اس‌” می‌شه استفاده کرد و داده‌ها رو بصورت لایه‌های مختلف بررسی‌ کرد. به عنوان مثال ، اینکه بررسی‌ کنید، غلظت و آلودگی‌ هوا در کدام قسمت شهر بیشتره، یا کدوم نقطه از تهران زلزله خیز تره، یا اصلا کدوم بخشهایی از قطب شمال یخهای ضخیم تری دارن.

gis drone

خوب، ترکیبی از دوربینها، حسگرها و نرم‌افزار‌هایی‌ که موجود هست فرصتهای درآمد زایی‌ شما رو با استفاده از کوادکوپتر به مراتب بیشتر می‌کنه، به مثالهای زیر توجه کنید.

یکی‌ از کاربردها در صنعت کشاورزی هستش، که با استفاده کوادکوپترها میتونید از طریقه تصویربرداری هوایی داده هارو جمع آوری کنید و بررسی کنید، مثل بررسی‌ زمین‌های کشاورزی و محصولات آنها، وضعیت خاک، و خرابی‌ در محصول ها، خشک بودن بخشی از محدوده‌ زراعی یا هرگونه مشکل رو میتونید شناسایی و بررسی‌ کنید. بسته به نیاز میتونید از دوربینها و نرم‌افزار‌هایی‌ که موجود هست استفاده کنید.

برای آموزش نحوه نقشه برداری‌های سه بعدی، ارتو گرافیک، پروژه‌های عمرانی و نقشه برداری زراعی و کار با نرم‌افزار اینجا رو کلیک کنید. 

drone crops

خدمات بررسی پروژه‌های خصوصی و دولتی، بعنوان مثال در پروژه‌های عمرانی میتونید با گرفتن عکسهای هوایی، یک نقشه از وضعیت پروژه به صورت دیجیتال تهیه کنید، و پیشرفت پروژه رو با اون نقشه در پروازهای بعدی مقایسه کنید. کاربردهای دیگه‌ای مثل جمع آوری و تحلیل تصویر گرفته شده در مورد سلامت تجهیزات و قطعاتی که توی عکس هستن. اینکارو با استفاده از دوربینها مثل دوربینهای گرمایی هم می‌شه انجام داد. بعنوان مثال بررسی‌ سلامت خطوط‌های کابل برق فشار قوی، بررسی پالایشگاه ها، خطوط گاز و نشون کردن تجهیزاتی که زنگ زدگی یا هرگونه خرابی‌ پیدا کردن. همچنین با وصل کردن حسگرهای بویایی میتونید کوادکوپتر رو به مکانهایی که دسترسی‌ بهشون برای کارکنان خطرناک یا مشکل هست برای تشخیص نشت گاز استفاده کنید.

power line

مورد دیگه، دادن خدمات امنیتی، گشت زنی‌، محافظت و یا جستجو هستش که میتونید بهره ببرید، که دیگه فکر می‌کنم احتیاج به توضیح نداره، خدمات نگهبانی از ساختمون‌ها و یا کارخانه جات. برای جستجو هم در روز میتونید از دوربینها استفاده کنید و هم در مکان یا زمان‌هایی‌ که نور کم هست میتونید از دوربین دید در شب وقتی‌ نور کافی‌ هم نیست استفاده کنید. 

شرکت‌های آی‌ تی‌ و برنامه نویسی

کد‌های همه این نرم افزاری‌هایی‌ که گفتم مجانی‌ هست یا به اصطلاح (اپن سورس –  Open source) و در دسترس عموم مردم هست، حالا کاری که بعضی‌ از شرکتها انجام میدان اینکه میاین به کارایی و پیچیدگی‌ این نرم‌افزار‌ها اضافه می‌کنن، بسته به زمینهٔ کاری و نیاز، نرم‌افزار تحلیلی عکس رو طراحی و یا  ارتقا میدان و اون نرم‌افزار رو میفروشن یا اصلا این نرم‌افزار می‌شه یک نقطه قوت برای کوادکوپتر‌های شرکت خودشون برای گرفتن پروژه ها، مثل تحلیل پروژه‌های عمرانی.

waypoint drone

 شرکت‌های ارائه دهنده تکنولوژی

خوب یه موردی که خیلی‌ درامد زا هست و میتونید در بازار جهانی‌ فروش داشته باشید اینه که بتونید یک تکنولوژی جدید رو برای بهبود صنعت کوادکوپتر سازی ارائه بدید، حالا هم تو زمینهٔ سخت افزاری هم تو زمینهٔ نرم‌افزاری، مثلا شرکت‌هایی‌ هستن که تو همین مسیر سرمایه گذاری کردن، یکی‌ از اونها یک حسگر طراحی کرده که به کوادکوپترها جداگانه نصب بشه، و از برخورد کوادکوپتر با موانع جلوگیری می‌کنه، مثل همون حسگر‌هایی‌ که در فانتوم ۴ اخیرا استفاده شده، یا شرکت دیگه‌ای اومده نرم‌افزار عملکرد خودکار کوادکوپترها مثل بازگشت به خانه و طی‌ کردن مسیرها به صورت اتوماتیک، این هارو با برنامه نویسی خودش ارتقا داده که خیلی‌ هم استقبال داشته. یه مثال ساده بزنم مثلا در حال حاضر یکی‌ از بزرگترین صورت مسئله‌ها واسه شرکتها اینه که بتونن مدت پرواز رو بالاتر ببرن، این مساله انقد مهم هستش که الان یک شرکت هستش که تونسته مدت پروازو تا۹۰ دقیقه برسونه و قیمت کوادکوپتر هاش یه سرو گردن از بقیه بالاتره. اگه تو این زمینه فکر می‌کنید میتونید تاثیر گذار باشید، این فرصت خوبی‌ براتون تلقی‌ می‌شه.

bumper drone

تولید کوادکوپتر

اگه شما امروز یکی‌ بهتون بگه که بیا یک تولیدات ماشین سازی شروع کن و با بنز و ب‌ام‌و رقابت کن، خوب فکر کنم جز خندیدن هیچ عکس عمل دیگه‌ای از خودتون نشون ندید اگه سرتون رو نکوبید به دیوار. چون اونا سالهاست که تو این زمینه فعالیت می‌کنن و رقابت با اونها به رویا هم نزدیک نیست. ببینید صنعت کوادکوپتر تازه در مرحلهٔ کودکی خودش بسر میبره و پر سرو صدا‌ترین شرکتها کمتر از یک دهه هست که شروع به کار کردن، و کوادکوپتر‌هاشون هنوز پر از نقص هستش و کمبود زیاد داره و هر روز در حال بهبود دادن محصولاتشون هستند. پهپاد‌ها تا ۱۰ تا ۱۵ سال آینده بخش پر رنگی‌ از زندگی‌ شما میشن مثل موبایل که تو دستتونه، میلیاردها دلار سرمایه گذاری داره انجام می‌شه. اگه تو تولید کوادکوپتر سرمایه گذاری کنید به هیچ عنوان اشتباه نکردید. الان بهترین زمان برای شروع این کار هست درست مثل همون زمانی‌ هست که انگار شرکت بنز تازه تاسیس شده و میتونید باهاش رقابت کنید و در آینده فروش بین المللی داشته باشید. خوب تصمیم با خودتونه که قدم‌های بزرگ ور دارید، یا میلیاردها پول رو فقط ماشین بخرید و بکنید تو چشه همسایه و از این نحوه زندگی‌ راضی‌ باشید.

drone graph 

در آخر باید بگم که فرصتهای کسب درامد با کوادکوپترها یا پهپادها فقط به مواردی که در بالا اشاره کردم نیستن، اینها نتیجه تحقیقات من بود، من مطمئن هستم که اگه خودتون هم فکر کنید به راه حل‌های بهتری می‌رسید، بدون شک راه‌های دیگه‌ای هم هستن که هنوز کسی‌ واردش نشده و بزودی خواهیم شنید. در هر صورت در مورد هر کدوم از نکته های بالا اگه سوال داشتید میتونید مستقیماً با من تماس بگیرید من تا جایی که بتونم کمکتون می‌کنم.


+ نوشته شده در21 / 09 / 1396ساعت 10:31توسط GIS&RS | | تعداد بازدید : 12

مطالب قبلی

» دانلود رایگان نگاهی گذرا به سری ماهواره های لندست از 1 تا 9
» نقشه های GIS حوزه آبخیز رود خانه زاینده رود اصفهان
» دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد اویرایش شده جایگاه برنامه‌ریزی فرهنگی در نظام توسعه شهری ایران
» پایان نامه برنامه ریزی مقابله با خطرات طبیعی
» دانلود رایگان راهنمای ممیزی اماکن و تهیه نقشه های آماده GIS
» دانلود رایگان پایان نامه دکتری: ارزیابی و پایش بیابان زایی و فرسایش زمین با RS و GIS
» مجموعه نقشه های GIS شهر و شهرستان ملایر استان همدان
» نقشه های GIS حوزه آبخیز قره سو کرمانشاه
» نقشه های GIS شهر و شهرستان تبریز
» نقشه های GIS حوزه رودخانه تالار استان مازندران
» نقشه های GIS حوزه آبخیز رود خانه هیرو چای استان اردبیل
» نحوه استخراج شاخص های گرد غبار از روی تصاویر ماهواره ای به کمک نرم افزار پردازش تصویر ENVI
» دانلود رایگان آموزش کاربردی نرم افزار تحلیل شبکه آب
» نقشه های GIS حوزه آبخیز رود خانه خرم رود لرستان
» روش های استخراج رایگان ارزهای دیجیتال و کسب درآمد
» کاملترین مجموعه نقشه های GIS و سنجش از دور شهرستان گرمی استان اردبیل
» 5 منبع رایگان مدل رقومی ارتفاع (DEM )
» آینده ی احتمالی کلان شهرها و تاثیرات آن بر محیط
» طراحي شهري ادغام ناپذير است.
» کسب درامد از اینترنت روزانه 300دلار کاملا واقعی و تضمینی + فیلم اموزش
» معرفی زبان برنامه نویسی R در علوم مکانی
» نقشه های GIS شهر و شهرستان رشت
» کاملترین مجموعه نقشه های GIS و سنجش از دور شهرستان سرعین استان اردبیل
» ساخت وب سایت بدون نیاز به دانش فنی و به صورت رایگان
» سنجش از دور و ماهواره های جاسوسی
» ااولین سایت ایرانی کسب ارزهای دیجیتال از اینترنت
» دانلود نقشه گوگل مپ (Google Map) شهر تبریز
» كاربرد راهكارهاي مديريت بحران زمين لرزه در متروي تهران
» دانلود گزارش کار درس ماکروويو و تصاوير راداري
» دانلود گزارش کار درس سنجش از دور پیشرفته
» دانلود گزارش کار درس مدل رقومی زمین (DTM)
» دانلود گزارش کار درس سنجش از دور حرارتی
» دانلود مدل رقومی ارتفاع (DEM) 12.5 متری محدوده شهر تبریز
» نقشه های GIS حوزه آبخیز رود خانه تالوار
» دانلود نقشه GIS شبکه معابرشهر و شهرستان تهران
» نقشه GIS ایستگاه های آتش نشانی شهر اورمیه
» فیلم های آموزشی کلاسی دکتر خلیل ولیزاده کامران
» نقشه بافت خاک شرق دریاچه ارومیه
» فیلم آموزش نحوه دانلود تصاویر سنجنده مودیس از سایت جدید
» پایان نامه پسماندهای شهری
» نقشه های GIS حوزه آبخیز رودخانه کن تهران
» پایان نامه کارشناسی ارشد: مدل‌سازی حوادث بحرانی مترو شهر تبریز در محیط GIS مطالعه موردی: خط 1 مترو
» پایان نامه برنامه ریزی توریسم شهری با تاکید بر توسعه پایدار تبریز
» پایان نامه: بررسی تطبیقی بازتابهای فضایی سیاستهایی جذب توریسم در قبل و بعد از انقلاب اسلامی (موردی
» پایان نامه: بررسی تحولات کالبدی بخش مرکزی زنجان با تاکید بر تغییرات کاربری زمین
» سنجش از دور حرارتی چیست
» پهپاد بازرس خطوط انتقال برق
» پایان نامه : طراحی ژئوپارک درفک با استفاده از سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی و مدل پرالونگ
» دانلود AllmapSoft Easy OpenstreetMap Downloader v6.31 - نرم افزار دانلود تصاویر اوپن‌استریت‌مپ و ساخت نقشه های شهری
» دانلود رایگان آموزش درون یابی در نرم افزار arc GIS

صفحات وبلاگ

جلوگیری از کپی کردن مطالب